CrossOver Solo er en kraftig, alt-i-ett produksjonsmikser, som passer både trange produksjonsmiljøer og budsjetter. Den er basert på Ross Videos suksessfulle CrossOver 12, og har den samme funksjonaliteten og de samme spesifikasjonene.
I CrossOver Solo kommer imidlertid den sentrale elektronikken, inn- og utganger, og brukerpanelet som en kombinert enhet. Det reduserer både kostnadene og størrelsen, og gjør CrossOver Solo til en svært konkurransedyktig en-stegs produksjonsmikser.

Målet for introduksjonen av CrossOver Solo har vært å gjøre ettertraktet funksjonalitet tilgjengelig til en lavere pris enn tidligere. Spesielt innen utdannings- og industrisektoren har man ofte gjort kompromisser på kvalitet for å komme i mål med trange budsjetter. Men ikke lengre. CrossOver Solo tilbyr riktig funksjonalitet i et produkt som ikke er en “avkledd" versjon av det produsenter virkelig ønsker seg.
Under sitt en-stegs kontrollpanel har CrossOver Solo 12 HD/SD innganger, intern multiviewer, 2 kanalers 2D DVE, synkronisering og opp/ned konvertering, samt 4 interne kanaler for lagring av stillbilder, nøkling og media effekter.
CrossOver Solo er også tilgjengelig i en Crossover Solo GFX versjon, med Xpression Live CG grafikk programvare.
For mer informasjon ta kontakt med oss i Danmon, eller les mer her
